• Plenárne a triedne rodičovské združenia

• Vo štvrtok 28.9.2023 o 16:00 sa na prvom poschodí našej školy uskutoční plenárne rodičovské združenie (účasť nutná). Po jeho skončení sa uskutočnia triedne rodičovské združenia.

• Pracovná ponuka

• Riaditeľka ZŠ s MŠ, Školská 10, Rybník prijme do pracovného pomeru zamestnanca na pracovnú pozíciu "Pomocná sila do kuchyne v ZŠS" a "Kuchárka v ZŠS".

Viac info nájdete TU

• Oznam - školská jedáleň

• Dotácia na stravu

Podľa zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVaR SR novelizovaný s účinnosťou k 1.5.2023,

má dieťa nárok na stravu za poplatok znížený o sumu 1,40 € MŠ,

2,10 €  1. - 4. roč. a  2,30 € 5.  -9. roč.

(dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa)

iba v prípade, ak sa zúčastní vyučovania v materskej a základnej škole

(je na vyučovaní, reprezentuje školu, zúčastňuje sa školských akcií).

Na základe uvedeného zákonný zástupca dieťaťa berie na vedomie, že je povinný v prípade neúčasti

svojho dieťaťa na vyučovaní, dieťa zo stravy včas odhlásiť, alebo uhradiť plnú výšku príspevku

na stravovanie za jedlo.

Príspevky na stravovanie v ŠJ pri ZŠ s MŠ:

Jednorázový príspevok (kaucia/kredit) vo výške 25,- Eur sa uhrádza vopred pred nástupom dieťaťa na stravovanie v mesiaci september.

Zákonný zástupca žiaka prispieva na réžijné náklady školskej jedálne v sume 3,00 E/mesiac/žiak.

Pri dodržaní podmienok na priznanie dotácie 1,40 € MŠ, 2,10 € 1. stupeň, 2,30 € 2. stupeň, na výchovu k stravovacím návykom dieťaťa podľa zákona 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVaR (účasť dieťaťa na vyučovaní) bude jednorázový príspevok na stravovanie vrátený zákonnému zástupcovi dieťaťa vo výške zostatku kreditu po odhlásení dieťaťa zo stravovania (napr. po ukončení školy).

Spôsob úhrady príspevku na stravovanie :

Príspevok na stravovanie zákonný zástupca dieťaťa uhrádza vopred, najneskôr do 20. dňa v mesiaci formou :                                                          internetbanking

na účet SK31 5600 0000 0071 3747 7004

Príspevky na stravovanie v ŠJ pri ZŠ s MŠ:

Stravná jednotka :        od 1.9.2023

dieťa MŠ                           2,10 €

žiak I. stupňa                    1,70 €

žiak II. stupňa                   1,90 €

Prihlásiť / odhlásiť zo stravovania je potrebné najneskôr do 14,00 hod. v predchádzajúci pracovný deň.

Z dôvodu všeobecne záväzných právnych predpisov pre školské stravovanie (zásady správnej výrobnej praxe HACCP), nie je možné odhlásiť stravu ráno v daný stravovací deň.

V prvý deň choroby dieťaťa, alebo inej neúčasti na vyučovaní, je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v čase od 11,30 do 13,30 hod.  Ďalšie dni neprítomnosti na vyučovaní je potrebné žiaka zo stravovania včas odhlásiť.

Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Možnosti odhlasovania zo stravy :

• Edupage
            • Telefonicky u vedúcej ŠJ pri ZŠ s MŠ :        036 / 632 41 69
            • E-mailom na adrese :                                     hospodarka@zsrybnik.eu
            • Osobne u vedúcej ŠJ pri ZŠ s MŠ                 Margita Strákošová
          • Akadémia Mateja Tótha - prvá hodina a rodičovské združenie

• V utorok 19.9.2023 sa uskutoční prvá hodina pre žiakov, ktorí sa prihlásili na Akadémiu Mateja Tótha o 14:45 v školskej telocvični.

Pozývame aj rodičov, ktorým budú poskytnuté bližšie informácie o fungovaní krúžku. (prosíme rodičov, aby si do telocvične doniesli prezuvky).