• Národný projekt POP III

• Vážení rodičia a priatelia školy!

Dávame Vám na vedomie, že naša škola je od 1.9.2023 – 31.08.2024 zapojená do Národného projektu

,,POMÁHAJÚCE PROFESIE V EDUKÁCII DETÍ A ŽIAKOV III“.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“

Implementovaný projekt významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov, asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením a členov inkluzívnych tímov.

Prostredníctvom tohto projektu zamestnávame pedagogickú asistentku učiteľa pre žiakov so zdravotným znevýhodnením.

Cieľom národného projektu je:

• implementovať princípy inkluzívneho vzdelávania v materských, základných a stredných školách, ktoré sú zaradené do siete škôl a školských zariadení SR,
        • vytvoriť predpoklady na zlepšenie výchovnovzdelávacích výsledkov detí a žiakov,
        • zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu.

Veríme, že touto cestou sa nám podarí nielen úspešne aplikovať princípy modernej inkluzívnej školy, ale predovšetkým akceptovať a uspokojiť potreby všetkých našich detí.

NP PoP III - https://nivam.sk/np-pop3/

Riadiaci orgán: www.ludskezdroje.gov.sk